Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25920224

Klimat na Festiwalu Nauki
środa 2008-09-17
www.mos.gov.pl
Zielona murawa w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej, świerszcze, relaks, a w tle zmiany klimatu – tak Ministerstwo Środowiska zamierza zwrócić uwagę Polaków na tematykę zmian klimatu.
Akra bez krawata
wtorek 2008-08-26
www.cop14.gov.pl
Ostatni tydzień wakacji będzie dla delegatów przygotowujących się do COP 14 bardzo pracowity. 21 sierpnia w stolicy Ghany rozpoczyna się ostatnie z roboczych spotkań poprzedzających COP 14 w Poznaniu - Accra Climate Change Talks 2008. Mimo wysokiej rangi wydarzenia, uczestnikom nie będą potrzebne krawaty.
Komunikat po konferencji prasowej dot. COP 14 z udziałem prof. Macieja Nowickiego, Ministra Środowiska
czwartek 2008-07-31
www.mos.gov.pl
W dniu 30 lipca br. w Ministerstwie Środowiska odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Środowiska, poświęcona przygotowaniom do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14. W spotkaniu uczestniczyły również: Salwa Dallalah, Szefowa Zespołu COP 14 w Sekretariacie UNFCCC, organizatora Konferencji, Katarzyna Parysek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania oraz Małgorzata Snarska, Szef Zespołu COP 14 w Ministerstwie Środowiska.
Wszyscy czekają na Poznań
piątek 2008-07-18
www.cop14.gov.pl
Od 9 do 12 lipca przedstawiciele organizatorów COP 14 z ramienia polskiego rządu oraz nowomianowany Ambasador Klimatu - Janusz Reiter odbyli wizytę, podczas której zaprezentowali stan przygotowań Polski do COP 14. Międzynarodowa społeczność przygotowuje się już do największego światowego szczytu klimatycznego, który tej zimy będzie miał miejsce w Poznaniu.
Biernacki pozytywnie o przygotowaniach do Konferencji Klimatycznej
poniedziałek 2008-07-21
www.wrm.org.uy
Pozytywną ocenę przygotowaniom do grudniowej Konferencji Klimatycznej ONZ organizowanej w Poznaniu wydał wizytujący Poznań przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych Marek Biernacki (PO). Sejmowa Komisja Spraw Wewnętrznych i Administracji wizytowała we wtorek teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie będą przebiegały obrady XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC), która odbędzie się w dniach 1-12 grudnia 2008 roku w Poznaniu.