Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 10608642

USA: Ustawa o redukcji emisji przepadła "w trosce o gospodarkę"
wtorek 2008-06-10

Przeciwnicy ustawy twierdzili, że konieczność redukowania emisji dwutlenku węgla - głównego gazu cieplarnianego - przez elektrownie, rafinerie i fabryki oznaczałaby dla gospodarki amerykańskiej utratę miejsc pracy oraz powodowałaby wzrost cen paliw.

Krytykowano również przewidziany w projekcie ustawy handel prawami do emisji CO2, obawiając się, iż prowadziłby do wielkich zmian strukturalnych w gospodarce.

Prezydent George W. Bush zapowiadał, że gdyby ta ustawa została uchwalona, zawetowałby ją w trosce o gospodarkę amerykańską.

W piątek Demokratom nie udało się zebrać 60 głosów niezbędnych do przełamania oporu grających na zwłokę Republikanów i poddania ustawy pod głosowanie.

Associated Press pisze, że przywódca demokratycznej większości w Senacie Harry Reid najprawdopodobniej wycofa teraz projekt ustawy, cedując debatę nad tą problematyką na następny Kongres i następnego prezydenta.

źródło: rp.pl

Czytaj, kto emituje najwięcej dwutlenku węgla.

Co możesz zrobić dla klimatu?

Komentarze użytkowników
 Arkadiusz S.~2008-06-12 15:11:13217.98.12.253
Treść
Do anonimowego „autora” poniżej...

No niestety - znowu jest odwrotnie i jak zwykle „nie chcę ale muszę” to sprostować:

Największe huragany, orkany wszech czasów (nie dam satysfakcji „Dragonowi” - nie podam ich fascynującej Go nazwy) wystąpiły w okresach największych ochłodzeń...

Dlaczego?
„W czasie maksimum [zlodowacenia] strefa podzwrotnikowa była nadal tropikalna, ale północnoatlantyckie lody morskie [i towarzyszące im mroźne wyże] rozprzestrzeniły się znacznie dalej na południe. Wielki wir na północnym Atlantyku był zatem ściśnięty między dwoma ekstremami klimatycznymi…” (z Ziemia powstawanie kontynentów, oceanów i życia).

Czyli: jest mniej energii - bo zimniej, ale jest ona "uruchamiana" na znacznie mniejszej przestrzeni,
co = te orkany, którymi straszy m. in. „Dragon” i IPCC...

Profesor Elsom było nie było z Oksfordu, o najpotężniejszych obecnie wiatrach na świecie, pisze tak: „Podczas MROŹNEJ, ciemnej zimy na półkuli południowej Antarktyda jest odizolowana od reszty atmosfery przez POTĘŻNY wir wiatrów zachodnich.”

P.S. No i czytam teraz książkę Tima Flannery "Twórcy pogody" (i nie dlatego, że - jak chce autor, "i diabeł czyta Pismo Święte"...)

Przeraża mnie, że w ogóle istnieje taki człowiek z tak ogromnymi "dziurami" w wiedzy a jednocześnie tak szlachetny i zaangażowany - w pozytywnym sensie znaczenia tego słowa...,

- że aż trudno Go nie podziwiać i...

...jednocześnie ŚMIERTELNIE Go się nie BAĆ...
 michu~2008-06-12 14:56:1687.205.236.160
Dopiero jak będzie za późno zaczną coś robić. Szkoda tylko, że przez ignorancję ze strony USA wszyscy będą płacić wysoką cenę.
 Autor~2008-06-12 08:08:3883.29.171.239
No to będą mieli w przyszłości więcej huraganów i trąb powietrznych jak i reszta świata