Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 24850785

Warsztaty Międzyrządowego Zespołu Ekspertów ds. Zmiany Klimatu
czwartek 2008-07-10

Ich uczestnikami będą przedstawiciele krajów zrzeszonych w Światowej Organizacji Meteorologicznej (World Meteorological Organization).

Jak informuje biuro prasowe IMGW, w ramach spotkania przewidziane są dwie sesje. Pierwsza z nich, poranna przeznaczona będzie dla mediów. W jej trakcie przedstawiciele IPCC omówią najważniejsze wnioski wynikające z ostatniego, 4. Raportu, w tym zagadnienia dotyczące detekcji zmiany klimatu, atrybucji jej przyczyn oraz projekcji zmian do końca XXI wieku. Dyskutowane będą także kwestie wpływu zmian klimatycznych na środowisko naturalne, zasoby wodne, leśnictwo i rolnictwo oraz wpływ zmian klimatu na życie człowieka i gospodarkę.

Prezentacjom IPCC towarzyszyć będą krótkie prezentacje przedstawiane przez polskich specjalistów, dotyczące analogicznych zagadnień, lecz odnoszące się do obszaru Polski.

Druga, popołudniowa sesja przeznaczona będzie dla osób biorących udział w procesie negocjacji w ramach Konwencji Klimatycznej ONZ oraz specjalistów odpowiedzialnych za opracowywanie rządowych strategii w zakresie ochrony środowiska, rozwoju gospodarczego i społecznego.

IPCC (ang. Intergovernmental Panel on Climate Change) został powołany we wrześniu 1988 roku przez Światową Organizację Meteorologiczną oraz Program ds. Środowiska ONZ (United Nation Environmental Program). W grudniu 2007 roku IPCC oraz z Al Gore zostali uhonorowani Pokojową Nagrodą Nobla za starania, jakie czynią na rzecz rozwoju oraz upowszechniania wiedzy na temat zmian klimatu powodowanych przez człowieka, a także za stworzenie naukowych podstaw do decyzji i działań, które pozwolą ograniczyć zasięg tych zmian.

Szczegółowe informacje o warsztatach będą dostępne w sierpniu na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: www.imgw.pl . Chętni do wzięcia w nich udziału proszeni są o wypełnienie formularza i przesłanie go na adres: biuroprasowe@imgw.pl

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Aby lepiej zrozumieć efekt cieplarniany i jego następstwa, kliknij tutaj.

Co możesz zrobić dla klimatu?
Dodaj komentarz do artykułu
Twoje IP: 44.200.101.84
Przepisz podany tekst