Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25920397

Patronat klimatdlaziemi.pl: Brytyjsko-Polskie Forum Energii Odnawialnej
piątek 2009-01-23
W kwestii energii odnawialnej Polska jest daleko w tyle za innymi krajami europejskimi. Presja w tym względzie ze strony Komisji Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych i pozarządowych będzie narastać. Tym bardziej że Polska, której gospodarka jest niemal zupełnie zależna od węgla kamiennego, ma problemy ze spełnieniem norm unijnych dotyczących energii odnawialnej.

Biopaliwa. Polska ma szansę stać się czołowym graczem w uprawie i procesowaniu biopaliw – ale czy to właściwa droga rozwoju? Jeżeli tak, co w przyszłości – bioetanol czy biodiesel? Jaki wpływ na produkcję biopaliw będą miały decyzje polskiego rządu?  

Energia wiatru i energia wodna – czy Polska ma odpowiednie warunki geograficzne na pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych?

Badania i rozwój – jakie kroki powinna podjąć Polska, aby rozwinąć bazę badawczo-rozwojową, która zapewniłaby jej dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie energii odnawialnej? Czy odpowiedzią jest pakiet bodźców inwestycyjnych? Na jakich zasadach firmy powinny współpracować z uczelniami wyższymi, aby skutecznie zamienić pomysły w konkretne działania i produkty?   

Jak powinien wyglądać proces przechodzenia Polski na wytwarzanie energii bardziej przyjaznej środowisku?

Spotkanie z czołowymi polskimi ekspertami w dziedzinie energii odnawialnej będzie znakomitą okazją dla brytyjskich ekspertów, analityków i inwestorów z sektora produkcji przemysłowej, by zdobyć cenne informacje na temat kierunku i tempa transformacji rynku energii odnawialnej w Polsce.
 
Brytyjsko-Polskie Forum Energii Odnawialnej
Warszawa, czwartek, 12 lutego 2009

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy.