Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 20988786

Biernacki pozytywnie o przygotowaniach do Konferencji Klimatycznej
poniedziałek 2008-07-21
"W zakresie bezpieczeństwa konferencji i jej uczestników prace przebiegają dobrze. Po naszej wizycie z budżetu państwa wyasygnowanych zostanie 6 mln złotych na zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego do zabezpieczenia tej imprezy" - powiedział we wtorek PAP Biernacki.

Według Biernackiego, jedynym mankamentem przy organizacji tej imprezy jest brak jasno określonego centrum decyzyjnego. "Takie ciało, które ostatecznie podejmuje decyzje w różnych sprawach powinno zostać powołane przez Ministra Ochrony Środowiska" - powiedział Biernacki.

Organizatorem konferencji jest Organizacja Narodów Zjednoczonych, a ze strony polskiej - rząd reprezentowany przez Ministra Ochrony Środowiska.

Strona Polska opracowała Program Bezpieczeństwa -Konferencji Klimatycznej, jednak nie został on jeszcze zaaprobowany przez ONZ. "Jak zostanie zatwierdzony, to będziemy mogli porozmawiać o szczegółach" - zadeklarował Marek Biernacki.

Głównymi tematami grudniowej konferencji klimatycznej w Poznaniu ma być ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zapobieganie zmianom klimatycznym. Wezmą w niej udział delegacje ze 190 krajów. Organizatorzy szacują, że do Poznania, w związku z tą konferencją przyjedzie około 10 tys. gości.
 
źródło: www.naukawpolsce.pap.pl