Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 20988272

Komunikat po konferencji prasowej dot. COP 14 z udziałem prof. Macieja Nowickiego, Ministra Środowiska
czwartek 2008-07-31
Celem konferencji było przedstawienie stanu przygotowań do największego i najważniejszego politycznego szczytu klimatycznego na świecie. Prowadząca konferencję dr Małgorzata Snarska, Dyrektor Zespołu COP 14, przedstawiła zadania podejmowane przez Zespół w celu usprawnienia organizacji zbliżającego się wydarzenia. Wspomniała o porozumieniu zawartym z poznańskimi hotelarzami, polegającym na przyjęciu przez nich systemu ujednoliconych warunków rezerwacji i przedpłat oraz o pomyślnym jak dotąd przebiegu rezerwacji. Dodatkowe udogodnienie dla gości stanowi wciąż powiększająca się baza kwater prywatnych, udostępnianych na czas konferencji.

Prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska uspokajał, iż nie ma powodów do paniki w tej kwestii. Wyraził również swoje zadowolenie ze stanu prowadzonych działań.

Pani Katarzyna Parysek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania, przedstawiła dodatkowe atrakcje kulturalne, przygotowywane specjalnie na tę okazję przez miasto goszczące Konferencję. Na zakończenie poruszono kwestię negocjacji prowadzonych ze stacjami telewizyjnymi z całego świata, w związku z możliwością emisji tego wydarzenia.

Salwa Dallalah, Szefowa Zespołu COP 14 w Sekretariacie UNFCCC, organizatora Konferencji, wyraziła zadowolenie z dobrej współpracy z naszym krajem. Dodała, iż jest przekonana o pomyślnym rezultacie organizowanej Konferencji.
 

COP 14 (Conference of the Parties - COP) 14 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z 4 Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto) odbędzie się 1 - 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu. Organizatorem Konferencji jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC, www.unfccc.int), gospodarzem Rząd RP, a koordynatorem przygotowań z ramienia Rządu - Ministerstwo Środowiska RP (www.cop14.gov.pl).

źródło: mos.gov.pl