Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 20988219

Klimat na Festiwalu Nauki
środa 2008-09-17

„Zmiany klimatu nie są zagadnieniem odległym i egzotycznym, dotyczącym lodowców Arktyki czy Afryki. Trąba powietrzna sprzed kilku tygodni pokazała nam, jakie mogą być ich następstwa także w Polsce” – mówi Małgorzata Snarska, Dyrektor Zespołu organizacyjnego i promocji COP 14 z Ministerstwa Środowiska – „Od 19 września, podczas Festiwalu Nauki, tematykę tą przedstawimy przez powrót do natury, nowoczesne technologie oraz grę strategiczną”.

„Przygotowaliśmy kilka niezwykłych i różnorodnych atrakcji. Chcemy pokazać jak na wiele sposobów można prezentować zmiany klimatu” – dodaje Agnieszka Kozłowska-Korbicz, odpowiadająca w zespole za promocję oraz ekspozycję na Festiwalu.

W głównej auli SGH z okazji Festiwalu Nauki zagości szereg niezwykłych ekspozycji. Jedną z nich będzie aranżacja nawiązująca do zmian klimatu prezentowana w nawiązaniu do zbliżającej się Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 14, 1-12 grudnia 2008 r., Poznań), przygotowana przez Ministerstwo Środowiska. Aby przybliżyć temat zmian klimatu, w auli pojawi się około 60 m2 trawy, na której będzie można położyć się na leżaku, posłuchać relaksacyjnej muzyki, świerszczy i szumu wiatru w tle. Ta niezwykła jak na środek miasta i wnętrze szacownego gmachu dekoracja ma zwrócić uwagę zwiedzających na fakt, że nasze otoczenie nie musi wyglądać zawsze tak samo. Nawet w betonowych budynkach może zagościć trochę zieleni i relaksu. Aranżacja ma zadanie przypomnieć każdemu z nas, że swoim codziennym postępowaniem mamy wpływ na wygląd naszej ziemi i stan klimatu.

Oprócz tych atrakcji Zespół przygotowujący COP 14 w Ministerstwie Środowiska zaprosi gości Festiwalu do udziału w grze strategicznej na temat adaptacji do zmian klimatu. Interaktywna, mocno angażująca zabawa pozwoli przekonać się jak reaguje się w przypadku zmian klimatu, przy okazji ucząc podstawowych pojęć na ten temat. Gra prezentowana będzie w piątek 19 września o g. 15.00 oraz dwa razy w sobotę o 9.30 i 13.00 (zgłoszenia przyjmowane są od 15 września - prosimy zgłaszać się drogą mailową na adres katarzyna.jagielinska@mos.gov.pl).

Czy widziałeś na żywo samochód elektryczny? Jeśli nie to, oprócz okazji żeby go zobaczyć, każdy gość festiwalu będzie dodatkowo mógł zapoznać się ze sposobem działania prototypu samochodu elektrycznego, skutera i roweru elektrycznego oraz ekologicznych lamp.

Atrakcjom przygotowanym podczas Festiwalu w nawiązaniu do Konferencji Klimatycznej będą także towarzyszyć projekcje prezentacji i animacji.

Termin ekspozycji COP 14 na Festiwalu Nauki:
19 – 20 września,
Aula Spadochronowa SGH, Warszawa
www.festiwalnauki.edu.pl

źródło: www.cop14.gov.pl