Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25920366

Dzień Ziemi już 27 kwietnia

Dziś - 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi! Z tej okazji corocznie, wiosną prowadzonych jest wiele akcji mających na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i uświadomienie kruchości ekosystemu Ziemi.

Fundacja Nasza Ziemia serdecznie zaprasza wszystkich na obchody "Dnia Ziemi" na Polu Mokotowskim w niedzielę 27.04. Piknik rozpocznie się o 10 i potrwa do 18. Obchody Światowego Dnia Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Fundacja Nasza Ziemia została zaproszona do Sektora Współpracy Społecznej. Na stoisku Fundacji uczestnicy Dnia Ziemi będą mogli nie tylko dowiedzieć się jak należy odpowiedzialnie spędzać wakacje, ale również, wziąć udział w grze edukacyjnej i zakręcić kołem fortuny. Dodatkowo powstanie "drzewo obietnic" na którym będzie można zawiesić swoje zobowiązania mogące przyczynić się do poprawy klimatu. Nasi wolontariusze będą edukowali o wpływie zmian klimatycznych na występowanie różnych gatunków zwierząt w Polsce i naszej części świata, ze szczególnym uwzględnieniem płazów.

Obchody "Dnia Ziemi" są też datą inaugurującą tegoroczną już 21. kampanię "Sprzątania świata - Polska". W tym roku obędzie się ona pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!". Tegoroczne działania skupiają się na odpowiedzialnej turystyce i zbudowaniu w polskim społeczeństwie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Fundacja chce zachęcić uczestników Dnia Ziemi do refleksji nad ich wpływem na środowisko także podczas majówki, wakacji, na urlopie czy w czasie pobytu na łonie przyrody. Osobom odwiedzającym nasze stoisko będziemy także przypominać w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze. Uczestnicy dowiedzą się również co każdy z nas może zrobić, żeby pozytywnie wpływać na środowisko - tak, aby i dla przyrody te wakacje były udane.