Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25920288

Dzień Ziemi 2014
środa 2014-04-30

Pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat" w niedziele 27 kwietnia odbył się kolejny już piknik z okazji Dnia Ziemi.

Pośród wielu stoisk rozstawionych na Polu Mokotowskim można było odwiedzić również namiot Fundacji Nasza Ziemia. Na stoisku uczestnicy pikniku mogli zakręcić kołem fortuny, które cieszyło się dużą popularnością i odpowiedzieć na pytanie związane z płazami, zwierzętami, turystyką czy zmianami klimatu. Nie brakowało też chętnych aby sprawdzić swoją wiedzę na temat płazów i gadów występujących w Polsce.

Wspólnie stworzyliśmy też Drzewo Obietnic. Każdy, czy to dorosły czy dziecko, mógł obrysować swoją dłoń, napisać na niej swoje postanowienie, które pomoże przeciwdziałać zmianom klimatycznym i przyczepić swoją obietnicę do specjalnie przygotowanego "drzewa". Nasze stoisko wspierane było przez dzielnych wolontariuszy którzy także udzielali odpowiedzi na temat wpływu każdego z nas na globalny klimat, ochrony płazów czy odpowiedzialnej turystyki.

BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA POMOC!:)

Dzień Ziemi był wydarzeniem inaugurującym „Sprzątanie świata – Polska 2014”. Odwiedzający nasze stoisko mogli się zapoznać ze specjalnie przygotowanymi tablicami informacyjnymi związanymi z odpowiedzialną turystyką czy poprawnymi zachowaniami na wakacjach. Odbyła się także oficjalna premiera plakatu tegorocznej kampanii wykonanego przez Andrzeja Pągowskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia Dzień Ziemi 2014 

Dodaj komentarz do artykułu
Twoje IP: 3.236.116.27
Przepisz podany tekst