Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25643996

Wykład "Efektywność energetyczna dla klimatu" 5 marca na Uniwersytecie Warszawskim
środa 2009-03-04
www.dipol.com.pl
O "Efektywności energetycznej dla klimatu" opowie 5 marca, w Warszawie Maria Osińska z Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Spotkanie na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego będzie kolejnym z cyklu otwartych wykładów popularno- naukowych organizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW.
Patronat klimatdlaziemi.pl: Brytyjsko-Polskie Forum Energii Odnawialnej
piątek 2009-01-23
W kwestii energii odnawialnej Polska jest daleko w tyle za innymi krajami europejskimi. Presja w tym względzie ze strony Komisji Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych i pozarządowych będzie narastać. Tym bardziej że Polska, której gospodarka jest niemal zupełnie zależna od węgla kamiennego, ma problemy ze spełnieniem norm unijnych dotyczących energii odnawialnej.
Artyści na Rzecz Klimatu
czwartek 2008-11-20
www.ghoulscream.bloog.pl
Oddział Warszawski Związku Artystów Scen Polskich, Polskie Stowarzyszenie Estradowe "POLEST" i Warszawski Teatr Kameralny zapraszają na spotkanie ART - EKO Artyści na Rzecz Klimatu, które odbedzie sie w Warszawie, 26 listopada 2008 roku, o godzinie 18.30 w Sali Konferencyjnej ZASP, I p., Al. Ujazdowskie 45
Kongres „Rola miast w kształtowaniu środowiska - wpływ na kształt klimatu”
środa 2008-09-24
Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) zaprasza do uczestnictwa w sesji „Rola miast w kształtowaniu środowiska - wpływ na kształt klimatu”, która odbywać się będzie w drugim dniu VI Kongresu Miast Polskich (25-26 września 2008 r., Bielsko-Biała).
Jak zmniejszyć emisję ciepła do atmosfery
poniedziałek 2008-07-14
www.isp.org.pl
Efektywność energetyczna, technologie CCS (technologia wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, z ang. Carbon Capture and Storage) i odnawialne źródła energii - to tematy konkursu na projekty z zakresu gospodarki niskoemisyjnej ogłoszonego przez Ambasadę Brytyjską w Polsce. Wnioski można przesyłać do 23 lipca, konkurs zostanie rozstrzygnięty w sierpniu.
Warsztaty Międzyrządowego Zespołu Ekspertów ds. Zmiany Klimatu
czwartek 2008-07-10
www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl
O globalnym ociepleniu, w świetle najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC), rozmawiać będą uczestnicy warsztatów, które odbędą się 2 października 2008 roku w siedzibie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMWG) w Warszawie.
"Ochrona klimatu - hamulec czy bodziec dla gospodarki?" konferencja
środa 2008-07-02
Zorganizowana przez Posła Bogusława Sonika oraz Michała Boniego - Szefa Zespołu Doradców Strategicznych Premiera konferencja, która otwiera cykl "Ekologiczne wyzwania dla gospodarki" odbędzie się dnia 4 lipca 2008 r. w godz. 10 - 16 w Krakowie, w Bibliotece Jagiellońskiej UJ przy ul. Oleandry 3. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 0608 205 403 lub mailowy na adres: kk@boguslawsonik.pl. Zaproszenie.