Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 20988762

Czy będą ekologiczne komórki?

Podczas amerykańskich targów CES w Las Vegas zaprezentowano działający prototyp ogniwa paliwowego zasilanego wodorem przeznaczony dla telefonu komórkowego. Prototyp firmy Angstrom Power sprawdza się nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale także w warunkach normalnej ekspozycji wraz z Motorolą L7.
Do 2012 r. powstanie najbardziej ekologiczne miasto świata
źródło: PAP
Władze emiratu Abu Dhabi wraz z organizacją WWF zbudują najbardziej ekologiczne miasto świata. W zamyśle autorów projektu, nowoczesne miasto ma nie emitować dwutlenku węgla, ścieki zostaną całkowicie oczyszczone, a niemal wszystkie odpady zostaną powtórnie wykorzystane.
Projekty UE dotyczące walki ze zmianami klimatycznymi budzą kontrowersje
Pakiet legislacyjny, mający na celu ograniczenie emisji CO2 i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, który Komisja Europejska zamierza ogłosić 23 stycznia, już teraz wywołuje niezadowolenie wielu krajów członkowskich.
Według informacji PAP, propozycja KE opiera się na dużym zróżnicowaniu obowiązkowej redukcji emisji CO2 dla poszczególnych krajów.
Handluj emisjami CO2 - weź sprawy w swoje ręce!
carbongame.org
źródło: carbongame,org
Zamiast patrzeć jak państwa Europejskie niemrawo zabierają się do ograniczenia emisjii CO2, włącz się do gry! Handluj emisjami, chroń klimat i zbieraj punkty!

 

Małe limity emisji CO2, wysokie ceny energii

Koszty produkcji energii elektrycznej zwiększą się średnio o 18 proc, co zostało spowodowane przydziałem dla energetyki mniejszych niż zapotrzebowanie limitów emisji – oznajmił w sejmie wiceminister środowiska Andrzej Markowiak.

"Z wyliczeń Krajowego Administratora Uprawnień do Emisji CO2 wynika, że ceny produkcji wzrosną o 18 proc. Będą też inne powody wzrostu cen produkcji, m.in. wzrośnie cena węgla" - powiedział Markowiak.

Pierwszy od stu lat śnieg w Bagdadzie
fot A. Al-Khazali, AP Photo
W piątek, 11 stycznia, w Bagdadzie, stolicy Iraku, po raz pierwszy od stu lat spadł śnieg. Ujemna temperatura i mróz panowały też w środkowej i zachodniej części kraju. Zaskoczeni Irakijczycy tłumnie wyszli na ulice, by wykorzystać rzadką okazję i porzucać się śnieżkami.