Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 19235850

Jak bezpiecznie obchodzić się z żarówkami energooszczędnymi
źródło: www.zielonemigdaly.pl
Jeszcze w marcu 2007 roku na szczycie Unii Europejskiej podjęto decyzję, że do 2009 roku powinno zostać przyjęte prawo nakazujące zmianę żarówek na energooszczędne, nawet w prywatnych domach. Zmiana starego typu żarówek, które są 5-krotnie mniej wydajne niż energooszczędne, niedługo stanie się przyjemną koniecznością. Należy pamiętać, że z nowymi typami żarówek musimy obchodzić się delikatnie i z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.
Nowe szanse na eksploatację ciepłych źródeł

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa w 2008 roku ma ukazać się drukiem „Atlas zasobów energii geotermalnej w regionie górnośląskim”. Publikacja jest efektem pracy naukowców Głównego Instytutu Górnictwa (GIG), którzy wysoko ocenili możliwości wykorzystania tego typu energii.

Australia zaczyna walkę z globalnym ociepleniem
źródło: www.zwierzetaswiata.friko.pl
W połowie grudnia 2007 nowe australijskie władze podpisały Protokół z Kioto, zobowiązujący je do obniżenia krajowych emisji dwutlenku węgla o 5 procent do 2012 roku. Dlatego teraz imają się różnych metod by ograniczyć emisje tego gazu do atmosfery.

Konferencja i happening "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj."
Dnia 9 stycznia Fundacja Nasza Ziemia przeprowadziła nietypową konferencję prasową – na świeżym powietrzu, w okolicach przystanku autobusowego w stronę Pragi, przy Muzeum Narodowym. Choć to styczeń, pogoda najwidoczniej sprzyjając naszym działaniom, przywitała Nas i Naszych Gości pięknym słońcem i ciepłem. Konferencja odbyła się w ramach projektu prowadzonego przez Fundację „Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawiaków”.

Zaproszenie na konferencję prasową

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową pt.

„Ciepło dla Warszawiaków, Klimat dla Ziemi”
9 stycznia, (środa), godz. 11.00

Al. Jerozolimskie,
Przystanek autobusowy (w kierunku Pragi) przy Muzeum Narodowym,
przy citylight’cie z plakatem „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj”

Ps. gwaratowana gorąca herbata!

W 2012 roku wejdą w życie nowe ograniczenia w emisji CO2 przez samochody
Bruksela na poważnie zajęła się problemem nadmiernej emisji dwutlenku węgla przez samochody. W wyniku wprowadzenia kontrowersyjnego projektu w życie, auta będą bardziej ekologiczne, za to ich ceny mogą podskoczyć.