Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 24850519

Nowy rząd ma problem z CO2. Odchodzący umywa ręce

Na rząd Donalda Tuska czeka gospodarczy trup w szafie. Do końca stycznia nowy rząd musi zadecydować, jak rozdzielić między przedsiębiorstwa zezwolenia na emisję CO2 do atmosfery. Albo zabraknie stali i cementu na stadiony i domy, albo radykalnie wzrosną ceny prądu

źródło: gazeta.pl

przeczytaj cały artykuł...

Rewolucja we Francji. Tym razem ekologiczna.
zdjęcie: carthman.free.fr
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ogłosił, że jednym z najważniejszych celów jego kraju jest walka z problemem globalnego ocieplenia. Do postaw proekologicznych mają zachęcić ulgi finansowe dla działalności zgodnych z nurtem ekologicznym. Ponadto, instytucje i osoby trujące środowisko, będą musiały płacić słone podatki. Być może skłoni to chociażby użytkowników SUV'ów do przesiadki do komunikacji miejskiej. Aby ułatwić poruszanie się po całym kraju, prezydent zapowiedział remont i budowę łącznie 4,5 tys. kilometrów torów kolejowych. Wkrótce mają powstać odpowiednie ustawy i rozporządzenia. Inicjatywę Francji poparł w oficjalnym wystąpieniu Al Gore.
Pokojowy Nobel dla Al Gore'a i IPCC

zdjęcie: U.S. federal government

Al Gore i IPCC (oenzetowski Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu.) zostali wyróżnieni dzisiaj Pokojową Nagrodą Nobla za "wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy nt. zmian klimatu"

więcej...

 

Czy się nie BALI?
Fot. Tomasz Kociński
PRZEGLĄD PRASY. "Polska" pisze dziś o liście Ministerstwa Środowiska ze składem polskiej delegacji na międzynarodową konferencję o ochronie klimatu, organizowaną na indonezyjskiej wyspie Bali. Są na niej dokładne terminy pobytu oraz 51 nazwisk.
Wietnam kontra wzrost poziomu oceanów
Według najnowszych raportów brytyjskich naukowców wśród krajów, którym zagraża wzrastający poziom oceanów, znajduje się Wietnam. Wraz z postępującym ocieplaniem się klimatu topnienie wiecznych lodowców będzie coraz intensywniejsze. Poziom wody w światowych oceanach będzie się podnosił szybciej, a wiele regionów wschodniego wybrzeża Wietnamu, leżącego w południowo-wschodniej Azji, znajduje się w depresji. To właśnie one będą w przyszłości zatapiać się w wodach Morza Południowochińskiego.
Warszawa, miasto z klimatem
Oszczędzaj, Wyłączaj, Odzyskuj! Pod takim hasłem Fundacja Nasza Ziemia prowadziła w tym roku akcję "Sprzątanie Świata". Oficjalne „Sprzątanie” się zakończyło, ale Fundacja razem z firmą Vattenfall Heat Poland zaczęła dzisiaj, w duchu tego hasła, całoroczny program pt.
„Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków”.