Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 19390012

Wietnam kontra wzrost poziomu oceanów
Według najnowszych raportów brytyjskich naukowców wśród krajów, którym zagraża wzrastający poziom oceanów, znajduje się Wietnam. Wraz z postępującym ocieplaniem się klimatu topnienie wiecznych lodowców będzie coraz intensywniejsze. Poziom wody w światowych oceanach będzie się podnosił szybciej, a wiele regionów wschodniego wybrzeża Wietnamu, leżącego w południowo-wschodniej Azji, znajduje się w depresji. To właśnie one będą w przyszłości zatapiać się w wodach Morza Południowochińskiego.
Warszawa, miasto z klimatem
Oszczędzaj, Wyłączaj, Odzyskuj! Pod takim hasłem Fundacja Nasza Ziemia prowadziła w tym roku akcję "Sprzątanie Świata". Oficjalne „Sprzątanie” się zakończyło, ale Fundacja razem z firmą Vattenfall Heat Poland zaczęła dzisiaj, w duchu tego hasła, całoroczny program pt.
„Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków”.
W Chinach woda coraz bardziej potrzebna
Podczas, gdy północna część Chin przeżywa wielką suszę, na wschodzie opady są z kolei zbyt obfite. Jak informuje Chińska Służba Pogodowa (CMA) na północy kraju, gdzie od 10 lat obserwuje się intensywne pustynnienie dochodzi do częstych pożarów lasów. Drzew w tym regionie nie jest dużo, ale są one bardzo cenne, gdyż ograniczają przemieszczanie się na południe, ku najgęściej zaludnionym obszarom Chin, burz piaskowych.
Będzie mniej bananów, kakao i tytoniu
Anomalia pogodowe w różnych regionach świata sprawiły, że w następnych miesiącach będziemy mieli problemy z dostawami bardzo specyficznych produktów. Mowa między innymi o tytoniu, którego uprawy zostały zniszczone przez silną suszę, która panuje w amerykańskim stanie Kentucky.